VARTA MI-8(MI-17) 24.02.2022

MI-8(MI-17) 24.02.22

24 лютого росіяни не очікували організованого спротиву і планували вже зранку захопити аеродром у Гостомелі, з якого відкривається шлях на Київ. Вони направили кілька вертольотів Мі-8 прямо на злітно-посадкову смугу і одразу ж за це поплатились.Захисники аеродрому відкрили вогонь з усіх боків та з усієї наявної зброї: зеніток, РПГ, автоматів. Вони повністю знищили російський десант і підбили три гелікоптера Мі-8. Це були одні з перших повітряних цілей, які вразили українські підрозділи під час повномасштабного вторгнення.


Мі-8(Мі-17) 24.02.22

Трофей на фото – це фрагмент саме тих російських Мі-8, які українські захисники спалили на злітно-посадковій смузі. Знищення цих гелікоптерів у перші години війни дало українцям можливість відчути, що росіяни – зовсім не супергерої, і що орків можливо перемагати.


Одразу після невдачі окупанти висадились уже біля аеродрому. Вони були злагоджені та мали підтримку з повітря. Водночас українські захисники не встигли розгорнути достатньо засобів ППО і мали проблеми з зв'язком. Після важких боїв росіяни зайняли аеропорт,
коли підійшли їхні наземні частини.


За час спротиву українські захисники встигли вивести з ладу аеродром, щоб не віддавати його ворогу, знищити багато живої сили противника та виграти час до підходу підкріплення. В цій битві спільно брали участь багато українських підрозділів: ТРО, Нацгвардія, спецназ, строковики тощо.


Фото гелікоптера, після збиття:
1
Зображення 1 - Уламки гелікоптера в аерпорту Гостомелю.

Зображення 2 - Уламки гелікоптера в аерпорту Гостомелю.


Згадки в ЗМІ: